Poděkování 

Kateřina Davidová
Kateřina Davidová

Text a fotografie

Ing. Kateřina Davidová

Redaktorka a fotografka se specializací především na turistiku a kulturu. Její fotografie najdete v outdoorových průvodcích Grada Publishing (Beskydy a Javorníky, Šumava a okolí, Krušné Hory a Český Ráj). Články a fotografie jsou na webech www.czechinfo.aerowww.vyletnik.cz, www.turistika.cz aj. Externě spolupracuje i s dalšími tiskovými i digitálními médii, zabývajícími se především turistikou, cestováním a kulturou.

Grafický design stránek

Za grafický design stránek bychom rádi poděkovali firmě Thinline, která nás oslovila designovým profilem, zaměřeným na kreativitu a čistý web. Rovněž oceňujeme její spolehlivost v dohodnutých termínech a vstřícnost při uplatňování našich přání. Těšíme se na další spolupráci.

Fotografie hvězdárny 

Děkujeme Janu Urbanovi, předsedovi Vlašimské astronomické společnosti za informace o hvězdárně ve Vlašimi a za fotografie hvězdárny.

Informace a fotografie z expozice Muzea Podblanicka

Dík patří i Veronice Hanusové z Muzea Podblanicka za poskytnuté informace a fotografie z expozice muzea.

Zámek a park

Aktivní dovolená

Výlety do okolí

Rekr. středisko Na Žabkách
Cena od: 115 Kč os./noc
Penzion Blaník
Cena od: 350 Kč os./noc
Penzion Statek Blaník
Cena od: 400 Kč os./noc
Hotel Český Šternberk
Cena od: 500 Kč os./noc
Přidat hotel 
Víte že…

Víte, že Žebrák a Točník v CHKO Křivoklátsko jsou nejznámější dvouhradí v Česku? Starší Žebrák byl pojmenován podle prvního návštěvníka a Točník měl pro Václava IV. zhruba stejný význam jako Karlštejn pro Karla IV.Motto:

Skvělým vzorem městům našim,
právem možno zváti Vlašim.
Viktor Dyk