Zámek Jemniště

Jemniště
Jemniště
Jemniště
Jemniště

Romantikům lze doporučit návštěvu zámku, který hrál podstatnou roli například ve druhém pokračování „Básníků“. Jemniště leží od Vlašimi asi 10 kilometrů na severozápad, u silnice č. 112, vedoucí do Benešova. Zprávy o Jemništi pocházejí již ze 14. století, kdy byla panským sídlem zdejší tvrz, která dodnes stojí nedaleko zámku. Tvrz je obklopena vodním příkopem a je zde známa také pod názvem „Starý zámek“. 

Zámek Jemniště byl postaven v 18. století. Prohlídková trasa nás zavede do dobově zařízených interiérů se sbírkami rodu Sternbergů. Podíváme se do zámecké kaple sv. Josefa. Nepravidelně jsou pořádány noční prohlídky zámku a pro objednané skupiny i prohlídky v zimním období.

Zadní průčelí zámku směřuje do zámeckého parku. Zde se konávaly zahradní slavnosti. Najdeme tu dva zahradní pavilony, kašnu, množství soch a voliéru s bílými pávy. Místní specialitou je možnost objednání piknikového koše s obsahem dle vlastního výběru přímo do prostor parku. Dostaneme nádobí, deku a dva polštáře, salát, hlavní jídlo, dezert, sendvič a nápoje. Pro všednější občerstvení je k dispozici zámecká kavárna.

Zámek a park

Aktivní dovolená

Výlety do okolí

Rekr. středisko Na Žabkách
Cena od: 115 Kč os./noc
Penzion Blaník
Cena od: 350 Kč os./noc
Penzion Statek Blaník
Cena od: 400 Kč os./noc
Hotel Český Šternberk
Cena od: 500 Kč os./noc
Přidat hotel 
Víte že…

Víte, že se středověká mučírna na hradu Kost pyšní jedinou veřejně přístupnou funkční gilotinou v Česku? Jedná se o kopii gilotiny, na níž se stínalo ještě za první republiky a protektorátu. Originál je uložen v pražské věznici na Pankráci.Motto:

Skvělým vzorem městům našim,
právem možno zváti Vlašim.
Viktor Dyk