Hrad Český Šternberk

Český Šternberk
Český Šternberk
Český Šternberk
Český Šternberk

Necelých patnáct kilometrů severně od Vlašimi se nad údolím vypíná gotický skvost našich hradů, Český Šternberk. Jeho strmé hradby a vysoké hradní zdi působí impozantně. Hrad byl založen v půli třináctého století rodem Divišovců. Byl pojmenován podle erbovního znamení svého zakladatele, podle zlaté hvězdy, Sternberg.

Prohlídka tohoto hradu nás zavede do patnácti místností, bohatě vybavených stylovým nábytkem, koberci a obrazy. Zajímavý je unikátní obrazový rodokmen Sternbergů, sbírka historických střelných a sečných zbraní a loveckých trofejí, rytířský sál a také sbírky mědirytin a porcelánu. Čtyři místnosti jsou věnovány různým uměleckým slohům. Ocitneme se tak postupně v prostředí rokoka, empíru, biedermeieru a baroka. Na jihu hradu stojí předsunutá bašta, zvaná „hladomorna“. Ale hladem se v ní netrpělo. Byla součástí důmyslného opevnění, které bylo vybudováno v 15. a 16. století.


Zámek a park

Aktivní dovolená

Výlety do okolí

Rekr. středisko Na Žabkách
Cena od: 115 Kč os./noc
Penzion Blaník
Cena od: 350 Kč os./noc
Penzion Statek Blaník
Cena od: 400 Kč os./noc
Hotel Český Šternberk
Cena od: 500 Kč os./noc
Přidat hotel 
Víte že…

Víte, že Boubín nedaleko Strakonic je domovem rysa ostrovida, netopýra ušatého i puštíka bělavého? Všechny tyto druhy jsou chráněné.Motto:

Skvělým vzorem městům našim,
právem možno zváti Vlašim.
Viktor Dyk